ЗНЯТИ КВАРТИРУ: ЧИ ПОДОРОЖЧАЛА ОРЕНДА ЧЕРЕЗ КОМУНАЛКУ І ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РИНКУ НЕРУХОМОСТІ - Левада

ЗНЯТИ КВАРТИРУ: ЧИ ПОДОРОЖЧАЛА ОРЕНДА ЧЕРЕЗ КОМУНАЛКУ І ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

опалювального сезону все одно доводиться платити більше
В Україні за останній час оренда квартир подорожчала практично у всіх великих містах. При цьому більша частина угод, як кажуть ріелтори, проходить в сегменті найдешевшого житла – українці намагаються орендувати однокімнатні квартири недалеко від зупинки громадського транспорту і значно рідше погоджуються заїжджати до “трьошек” через високі тарифи на опалення. Сайт “Сегодня.ua” з’ясував, за скільки в Україні можна орендувати квартиру і як зміняться ціни найближчим часом.
“Звичайно, як і раніше, найбільше угод відбувається в сегменті бюджетного житла. Це квартири вартістю 4-6 тисяч гривень. На такі завжди знаходиться бажаючий”, – зазначає ріелтор Максим Бабуряк.

До речі, за даними OLX, з початком опалювального сезону вартість оренди квартир в Києві практично не змінилася – ціна коливається від 6871 до 7080 гривень.

Однак платити квартирантам все-таки доведеться більше – крім орендної плати, на їх “плечі” також ляже і оплата комунальних послуг. Як зазначають ріелтори, в сегменті недорогого житла квартиранти самі платять за комуналку. При цьому в утеплених будинках опалення “однушки” може коштувати більше тисяч гривень.
“Звичайно, можна намагатися знаходити спільну мову з власниками і якщо рахунки за комунальні послуги дійсно зашкалюють, є варіант домовитися про тимчасову знижку на оренду. Але це все індивідуально”, – розповідає ріелтор.

Як зміняться ціни
Власники квартир не можуть різко підвищувати орендну плату – в українців просто немає грошей платити більше. До того ж, в опалювальний сезон, пояснює експерт. Найімовірніше, найближчим часом вартість оренди квартир кардинально не зміниться.
“Наступного року нам обіцяють зростання економіки, зростання зарплат. Ось коли економіка пожвавиться, ціни і поповзуть вгору. Зараз просто немає для цього ніяких передумов. Крім того, попит зараз падатиме, а пропозиція – ні. Люди намагаються здати порожні квартири для того, щоб самостійно не оплачувати дорогу комуналку”, – упевнений Максим Бабуряк.
Зазначимо, пік на ринку нерухомості починається в середині серпня і триває цілий місяць, пояснює керівник київського відділення Асоціації фахівців нерухомості Артур Пилипчук. У цей час житло активно шукають студенти і робітники. Влітку на ринку спостерігалося “затишшя” – українці в сезон відпусток переїжджають неохоче. Восени ж попит на квартири, за словами експерта, збільшився приблизно на 50%.
Зростання попиту підштовхнуло власників житла переглянути вартість оренди. У середньому ціни зросли на 10-15% восени і на 25% з початку року. “Вартість змінюється кожного року по-різному. Був рік, коли через масове переселення з сходу ціни збільшилися значно. Зараз ціни зросли на 10-15%, але не більше. Це стосується тільки житла економ і бізнес класів. На преміум сегмент це ніяк не вплинуло”, – розповідає Артур Пилипчук.