При виборі нової квартири, яку ви можете купити в ЖК «ЛЕВАДА» чи в іншого забудівника, доводиться шукати відповіді на безліч питань. Один з них: який будинок є зручнішим і комфортнішим для життя – цегляний, панельний чи монолітний?
Переважно відповіддю на таке питання стають фінансові можливості покупців: ціна квадратного метра в монолітних чи панельних будинках є нижчою, ніж в цегляних, однак цінова градація не може служити єдиним критерієм при виборі. У кожної із технологій спорудження новобудов є свої суттєві переваги і недоліки, які необхідно враховувати перед покупкою квартири.
Принципові відмінності між трьома класичними технологіями будівництва ми звели у одній таблиці, щоб показати різницю наочно.
Серед сучасних новобудов небагато панельних, хоча ця технологія суттєво здешевлює і прискорює будівництво. Однак, це ж відображається також на якості будинку у підсумку, скільки, дана технологія не є високоекологічною, і панельні будинки не мають найкращих показників з тепло- та звукоізоляції.
Серед переваг варто відзначити швидкість зведення та відносну (в порівнянні з іншими технологіями) дешевизну. До недоліків належать неможливість переплановування квартир, однотипна архітектура та планування, а також те, що стіни у таких будинках не екологічні та не «дихають».
Монолітне житлове будівництво – технологія, при якій каркас будинку зводиться за допомогою заливки бетонних сумішей в арматурний каркас. Зовнішні стіни можуть бути будь-якими – залізобетонними, панельними, цегляними.
Серед переваг варто відзначити їх міцність і надійність, свободу в плануванні квартири, рівномірність усадки, здатність витримувати дуже великі навантаження. До недоліків належать низька екологічність залізобетонного каркасу, повільніші, порівняно з панельною технологією, темпи будівництва, менша енергоощадність, у порівнянні з цегляними будинками, які краще утримують тепло. До недоліків належить і те, що ремонт «з нуля» в монолітному будинку вимагає серйозних витрат, а також те, що повністю монолітні будинки мають не дуже хороші теплоізоляційні характеристики.
Технологія ж цегляного житлового будівництва перевірена віками. Щоправда, в 20 столітті цегла була змушена поступитися певними позиціями під напором нових будівельних матеріалів і технологій. Проте, до сьогодні цегляні будинки залишаються неперевершеними за багатьма характеристиками, і належать до розряду елітних.
Серед основних переваг варто відзначити довговічність – якісно побудований цегляний будинок зможе простояти без суттєвих реконструкцій понад 100 років. Цегла також є найбільш екологічно чистим матеріалом. Крім того, її пориста структура дозволяє конструкції «дихати», що створює в будинку сприятливий мікроклімат. Конструктивні особливості цегли дозволяють реалізувати будь-які задумки архітекторів та дизайнерів. Цегляні будинки також займають лідируючі позиції за показниками тепло- і звукоізоляції.
До недоліків належить те, що технологія цегляного будівництва трудомістка і дорога, що зумовлює вищі, в порівняні іншими технологіями, терміни будівництва будинку і вищу ціну квадратного метра в ньому.
Тож перед тим, як купити квартиру в новобудові майбутнім новоселам слід зважити всі «за» і «проти», оскільки, вибір власного житла дуже відповідальний. Однак, купивши новобудову у ЖК «Левада», які зведені з цегли ви можете бути впевнені в якості та довговічності житла, а, отже, і комфортності поживання, і надійності зробленої інвестиції.