ЖК «Левада» продовжує ознайомлювати новоселів із різними аспектами забезпечення зручності і затишку в новобудові. Сьогодні розглянемо особливості базових параметрів розташування та планування квартири в новобудові та спробуємо дати відповідь на питання: чи можливим є придбання ідеальної квартири?
Для того щоб відповісти на це питання, слід визначити основні базові параметри квартири в новобудові і яку увагу їм слід приділяти.
Насамперед слід враховувати розташування квартири стосовно сторін світу. В ідеалі вікна різних кімнат повинні виходити на різні сторони світу, однак, так зробити майже нереально. Тому у залежності від регіону потрібно обирати ту сторону будинку, яка виходить на бажану для мешканця сторону. При цьому слід враховувати, що якщо кімнати виходять вікнами на південь, південний захід чи захід, то вони будуть світлішими, однак і жаркішими, особливо влітку. Якщо ж вікна кімнати виходять на схід чи південний схід, то буде не настільки жарко, однак освітлення буде меншим. Якщо ж вікна квартири виходять на північ, то жарко не буде точно, однак, у кімнаті буде може бути занадто темно. Крім того у період затяжних дощів замоклі зовні стіни не підсихатимуть належним чином і всередині квартири мікроклімат буде також не найкращим – занадто сиро.
Важливо також враховувати ефект інсоляції, яка є не тільки кількістю сонячного світла, яке потрапляє у житлове приміщення впродовж доби, а й забезпечує фотобіологічний ефект, адже природне опромінення кімнат має додаткову бактерицидну дію, тому якщо кімната інтенсивно освітлюється сонцем, вона є більш корисною для здоров’я мешканців. При виборі квартири слід враховувати, що інсоляція має відношення тільки до прямого сонячного світла, в той час як джерелом природного освітлення є і небо. Освітленість розсіяним світлом залежить не стільки від орієнтації кімнати, скільки від висоти розташування квартири, а також висоти і щільності навколишньої забудови і зелених насаджень. Дослідження показують, що для забезпечення ефективного фотобіологічного ефекту протидії достатньо, щоб інсоляція кімнати складала принаймні 1,5 години протягом дня, причому навіть не всієї кімнати, а тільки підвіконня.
При визначенні важливості такого параметру як висота стелі в квартирі слід враховувати не просто висоту кімнати, а її в цілому, тобто і ширину, і висоту кімнат. У невеликих квартирах високі стелі можна швидше розцінювати як недолік: коридори будуть нагадувати елементи лабіринтів, а туалети –колодязі. Мінімальна висота приміщень в квартирах відповідно до норм ДБН становить 2,5 м, водночас, в новобудовах ЖК «Левада», враховуючи побажання новоселів, роблять висоту квартир дещо вищою, створюючи таким чином запас для обрання бажаного дизайну стель.
Такий параметр як ізольовані кімнати важливим буде для кімнат, які забезпечують функціонал для процесів, що вимагають усамітнення, наприклад сну, справлянні фізіологічних потреб чи роботи. А ось такі приміщення як передпокій чи кухня, з сучасним технологічним наповненням, не особливо потребують ізоляції і можуть належати до відкритого простору квартири.
І, нарешті, проблема кутової квартири. Вважається, що такі квартири холодніші, однак, це швидше не так проблема планування як низької якості будівництва і неефективної конструкції стінових конструкцій (особливо для панельних будинків). Однак, сучасні будівельні технології, які забезпечують більш високий рівень теплоізоляції та енергоефективності конструкцій, практично виключають таку проблему. У іншому ж кутова квартира має в порівнянні з односторонньою такі переваги як можливість наскрізного провітрювання та більш протяжний світловий фронт.
Фахівці ЖК «Левада» при спорудженні будинків враховують усі згадані аспекти і новосели, купивши квартиру в новобудові, мають змогу обрати той варіант, який буде зручнішим для них.