Стиль лофт зародився абсолютно випадково. Після значного стрибка цін на нерухомість в 40-х і 50-х роках минулого століття в США, промисловці почали переміщувати свої заводи за місто, а бувші складські приміщення в центрі міста продавати за «копійки». Нові власники величезних приміщень почали здавати цю площу в оренду малозабезпеченим сім’ям. Там не було абсолютно нічого: тільки цегляні стіни, безкінечні трубопроводи, величезні стелі і ніяких перегородок.В перекладі з англійської “loft” означає “горище”.
Дещо пізніше новий американський стиль добрався до Європи. Індустріальну манеру в інтер’єрі почали копіювати європейці. В західних країнах такі приміщення були дешевшими, ніж у звичайних будинках, саме тому туди часто поселялись небагата молодь, творчі люди, богема суспільства. Вони не купували дорогі меблі, а знаходили їх тут же або купували на «блошиних ринках». Все це визначило естетику стилю:
Але саме головне в лофті – це сама архітектура простору: великі вікна, високі стелі, цегляні стіни, наливні або бетонні підлоги, відкриті комунікації, поєднання старого і нового. Без цього всього вийде не лофт, а індустріальний стиль.
Облаштування квартири, купленої в новобудові ЖК «Левада», під стиль лофт зазвичай не викликає ніяких ускладнень і є недорогим. Стиль лофт унікальний тим, що дає можливість реалізувати свої найсміливіші ідеї. Це чудовий вибір також для оформлення офісів, ресторанів, кафе. Стиль лофт в квартирах використовується у більш м’якому варіанті: поєднання металу і натуральної шкіри, скла і бетону, дерева. В якості зонування простору можна використовувати скляні перегородки. Лофт можна поєднувати не тільки з вінтажними меблями, але й з сучасними і класичними. Кольори можуть бути пастельні, але все залежить від призначення приміщення, деколи використовуються більш яскраві відтінки.
Головні особливості стилю лофт:
✓ Для реалізації цього стилю потрібно відмовитись від традиційних паркету, ламінату і лінолеуму. Варто зробити наливну підлогу, яка буде імітувати натуральне каміння і бетон. Також можна вибрати оброблену дошку, керамічну плитку або штучне каміння.
✓ Стіни, як правило, залишають в незайманому вигляді. Це може бути цегла або бетон. Їх можна обробити лаком, побілити, тим самим надати більш акуратний вигляд. Також стіни можна оббити дерев’яними панелями. В стилі лофт не можна використовувати шпалери або пластик – все має виглядати натурально, брутально й урбанізовано.
✓ Що стосується стелі, то в цьому стилі на неї, як правило, наносять звичайну побілку або фарбу світло-сірого чи білого кольору. Варто уникати натяжних стель і ліпнини.
✓ Дуже багато уваги слід приділяти кольорам. Кольорова гамма повинна відповідати натуральному кольору бетону, цегли, деревини і металу. Відповідно, весь інтер’єр буде виглядати досить стримано і нейтрально, і вже за рахунок цього можна розставити декілька яскравих акцентів. Ними можуть бути помаранчева або червона оббивка дивану, жовтий килим, незвичайна люстра. Кольорових рішень може бути дуже багато. Свобода творчості і ніяких заборон… Все залежить від інсоляції, побажань господарів квартири, функціональності приміщення, організації простору… Арт-об’єкти(яскраві картини, постери) ідеально підходять до лофт-стилю.
✓ Якщо ви облаштовуєте квартиру в стилі лофт, вам не потрібно буде думати над оформленні вікон, вибирати штори і продумувати дрібні деталі. Цей стиль передбачає повну відсутність будь якого декору на вікнах. Ще краще при цьому будуть виглядати панорамні вікна.
Сьогодні прихильників стилю лофт дуже багато.Якщо Ви прийняли рішення купити квартиру в новобудові ЖК «Левада», то дотримання цих простих правил допоможе Вам створити неповторний, сучасний інтер’єр квартири…