Прийнявши рішення купити квартиру в новобудові ЖК «Левада», Вам неодмінно прийдеться зіткнутись з питанням вибору та укладки керамічної плитки. Укладка керамічної плитки – процес не простий, але його можна здійснити в короткі терміни. Однак, в більшості випадків необхідно залучати професіоналів, оскільки укладка плитки є не тільки трудомісткою, але й потребує певних навиків. Проте такі спеціалісти можуть дорого коштувати. Щоб виконати роботу самостійно, слід детально слідувати деяким «лайфхакам», про які ми вам розповімо далі.
Обираємо варіанти укладки. Існує декілька способів укладки плитки, а саме:
- Паралельний метод – плитку викладають від однієї стіни до іншої, утворюючи візерунок «клітинка». Підходить для квадратної плитки, фугу краще обрати контрастну.
- Шахи – тобто укладка «на півцеглинки». Підходить для прямокутної плитки.
- Мозаїка – процес укладки дуже трудомісткий та вартість матеріалу досить висока. Тому самостійно таку техніку краще не освоювати.
- Діагональний метод – плитка укладається від одного кута до іншого. Квадрати візуально стають подібними на ромби. Однак, при цьому збільшується розхід матеріалу. Ця техніки потребує обов’язково розпочати укладку від центру, щоб в результаті отримати симетричний малюнок.
Розглядаючи всі варіанти, краще надати перевагу паралельному способу укладки, оскільки таким чином можна суттєво зекономити на спеціалістах, та розхід плитки буде мінімальним.
Матеріали та інструменти. Якщо мова йде про підлогову плитку, то варто звернути увагу на її характеристики. Товщина не повинна перевищувати 12 мм і бажано, щоб не менше 9 мм. Плитка має бути з другим класом стійкості до стирання. Краща категорія вологостійкості для підлогової плитки – АА.
Чим більшими є розміри плитки, тим меншою здається кімната. Темні відтінки також візуально «крадуть» простір.
Щодо інструментів, то знадобляться:
- гумовий і зубчастий шпателі;
- промисловий міксер;
- склоріз;
- гумовий молоток;
- малярний скотч;
- рівень;
- пластикові хрестики;
- пензлик для ґрунтовки;
- ґрунтовка, клей для плитки і фуга.
Також знадобляться місткість для змішування клею і фуги, вода і ганчір’я для прибирання та протирки плитки від залишків клею або фуги.
Виконання робіт. Якщо потрібно покласти плитку, наприклад, у ванній кімнаті, то варто подумати, з якої сторони розпочати. Для прискорення та полегшення самого процесу укладки рекомендуємо здійснювати роботу за наступним принципом:
- укладаємо плитку на ділянку, де повинна буде стояти ванна;
- встановлюємо ванну;
- покриваємо плиткою стіни;
- заповнюємо ту частину підлоги, що залишилась.
Якщо замість ванної планується встановити душову кабіну, то спочатку встановлюється кабіна, потім викладається плитка на стіни, а потім – на підлогу.
Укладка плитки вимагає точного розрахунку часу і краще її завершити за один день. Якщо потрібно зробити перерву, то краще це зробити тільки після того, як закінчиться ряд плитки. При цьому необхідно одразу прибрати залишки клею з країв і залишити плитку чистою.
Бажаємо вам натхнення та витримки у реалізації ваших дизайнерських планів у новій квартирі від ЖК «Левада»…