РЕМОНТ-ЦЕ НЕ ТАК СТРАШНО: Як стильно розташувати світильники на стелі? - Левада

РЕМОНТ-ЦЕ НЕ ТАК СТРАШНО: Як стильно розташувати світильники на стелі?

Як стильно розташувати світильники на стелі?

Облаштування освітлення вимагає не тільки ретельного вибору самих світильників, але й їх розташування. Останнім часом найбільш популярними стали точкові прилади, які допомагають забезпечити освітленням кожну функціональну зону. Але не варто забувати і про люстри, які також мають право бути на стелі. Коли Ви плануєте купити квартиру в новобудові ЖК «Левада», Вам необхідно спланувати її якісне освітлення.

Для того, щоб правильно підібрати розташування люстри і спотів, необхідно врахувати як габарити кімнати, так і її призначення. Також досить вагомим нюансом буде і розводка на кілька клапанів на вимикачі для економії електроенергії. Ми надамо деякі рекомендації щодо того, як підібрати схему і світильники для стелі для певної кімнати в квартирі, яку ви придбали в ЖК «Левада».

Правила розміщення. Перед тим як перейти до інтенсивності освітлення в кожній кімнаті і схемам розташування джерел світла, необхідно виокремити декілька правил, які працюють для кожного приміщення:

  • Правило 20 см – це мінімальна відстань як між самими спотами, так і між ними та стіною для правильного відбиття і заломлення світла;
  • Люстра підвішується строго посередині кімнати. Єдиним винятком є квартира-студія, де вітальня чи столова суміщені з кухнею. В цьому випадку люстру встановлюють всередині функціональної зони або над обіднім столом чи диваном.
  • Якщо використовується натяжна стеля, то відстань від шва до світильника має бути не менше 150 мм.
  • Площа освітлення біля спота – 2м2, але краще орієнтуватись на 1,5м2.
  • При симетричному встановленні необхідно дотримуватись однакової відстані як між світильниками, так і при їх віддаленості від стін.

На сьогоднішній день не встановлено певних особливих правил з розташування штучних джерел світла по відношенню до віконних пройомів. Однак, щоб досягти максимального ефекту освітлення як штучним, так і природнім джерелом освітлення, необхідно направляти споти на найбільш важливі зони.

Схеми для всіх. Розташування точкових світильників може бути як симетричним, так і візерунком. Найбільш популярними є схеми, що наведені нижче.

Ромбом відмічена люстра, зеленими кругами – споти. Сині круги – точкові світильники, що підключені до іншого виключателя.

Звичайно, кожен з варіантів не підійде абсолютно для будь-якого приміщення, тому схему розташування світильників обирають залежно від необхідності освітлення, габаритів кімнати та естетичних міркувань. Також враховується і кількість лампочок в основній люстрі. Тут варто зробити розрахунок освітлення. Класичною для вітальні, наприклад, можна вважати схему №6, а ось для перегляду кіно зручною буде схема №5.

В наступній публікації ми розкажемо про освітлення різних кімнат Вашої нової квартири. Далі буде…