РЕМОНТ: Як створити правильне освітлення в новій квартирі… - Левада

РЕМОНТ: Як створити правильне освітлення в новій квартирі…

          Після того, як ви прийняли рішення купити квартиру в новобудові,  визначившись зі стилем інтер’єру нової квартири та зробивши ремонт, настає час обирати світильники. Правильно зроблене освітлення квартири підкреслює її інтер’єр, створює затишок та комфорт. Сьогодні існує величезна кількість різноманітних люстр, світильників, ламп, підсвіток від класики до мінімалізму та хай-теку, які ретельно підбираються під інтер’єр, декор, кольорову гамму стін та меблів, текстильне оформлення квартири.

Правильно підібране освітлення квартири створює її неповторну атмосферу, а також  в деяких випадках настрій для господарів та гостей (романтичний, релаксуючий, святковий тощо).

Відповідно до призначення тієї чи іншої кімнати світловий дизайн інтер’єру вирішує різні завдання:

  • функціональні;
  • естетичні;
  • емоційні.

Функціональне завдання освітлення квартири полягає у визначенні кількості світла (світильників) на одиницю площі приміщення, яку можна розрахувати за допомогою відповідних нормативів, а саме встановлювати  на         5 м² освітлювальні прилади сумарною потужністю до 75 кВт.

Естетичне та емоційне завдання освітлення полягають у дизайнерських прийомах, що передбачають виконання таких функцій:

  • вдосконалювати і доповнювати інтер’єр;
  • змінювати розміри і форми кімнати шляхом оптичної ілюзії;
  • бути декоративним елементом.

Створюючи дизайн освітлення в квартирі, слід дотримуватись таких правил:

  1. Жодне житлове приміщення не буде виглядати затишно, маючи тільки одне джерело світла.
  2. Яскраве світло візуально розширює простір.
  3. Якщо світло від світильників направити вгору, то це візуально «піднімає» стелі (актуально для віталень). І навпаки, якщо хочеться створити затишну атмосферу в кімнаті, то напрям світла здійснюється вниз, затіняючи стелю (актуально для спалень).
  4. Управління кожною групою світильників повинно бути автономним.
  5. Загальне джерело світла не повинне бути занадто яскравим. Підвищеною яскравістю повинні володіти місцеві світильники над робочим столом або над робочою зоною в кухні.

Також варто виокремити основні категорії (види) освітлення:

– Основне світло – верхнє, загальне освітлення. Такий вид освітлення, як правило, використовується у всіх кімнатах квартири. Джерелом такого освітлення є люстра. Воно має бути м’яким  і заповнювати весь простір кімнати. Доречним буде встановити на таке світло  регульовану яскравість.

– Додаткове світло. До джерел такого світла належать підсвічування для дзеркал  у ванній кімнаті, коридорі, торшери або бра для читання, підсвітки кухонних поверхонь, точкові світильники. Такі світильники, як правило, є з тієї ж колекції, що і основний світильник, однак можуть і відрізнятись, створюючи провокаційний ефект.

– Декоративне світло. Воно використовується суто для декору у вітальні та спальні, щоб доповнити інтер’єр, підкреслити деталі за допомогою світла. Це підсвічування стелі, ніш у стінах, акваріумів, виступів, картин, поличок тощо. До декоративного освітлення  належать світлодіодні стрічки та шнури, оптоволокно, а також аромолампи, сольові лампи, лава-лампи та подібні до них світильники, які створюють певну атмосферу. Також підсвічувати рекомендують зону позаду телевізора або монітора, щоб не втомлювати зір.

Правильне освітлення квартири передбачає використання всіх трьох видів.

Квартири  ЖК «Левада» спроектовані таким чином, що Ви зможете втілити  будь які задуми та побажання щодо освітлення.

В наступній публікації ми надамо Вам корисні поради для освітлення різних кімнат Вашої нової квартири. Далі буде…