Які документи потрібні при купівлі квартири в новобудові? - Левада

Які документи потрібні при купівлі квартири в новобудові?

В останні декілька років новобудови користуються підвищеним попитом. Головною причиною цього є те, що такий варіант житла частіше за все є відносно дешевшим, ніж аналогічна нерухомість. Крім того, виплати можна робити покроково, до моменту здачі будови в експлуатацію. Широка система кредитів та розстрочок значно допомагають у процесі придбання житла.

Так, новобудови мають ряд переваг. По-перше, вони зводяться за новітніми технічними рішеннями: зручний паркінг, сходові майданчики, сучасні панорамні  вікна – список можна продовжувати. По-друге, квартири в сучасних новобудовах відрізняються сучасним та функціональним плануванням. Для них характерні великі кухні, наявність декілька вбиралень, просторі холи, вікна та світлі кімнати. Крім того, в нових будинках можна встановлювати будь-яку сучасну побутову техніку, не хвилюючись за електропроводку.

Придбання житла у новобудові потребує відповідального підходу. Загалом існує три способи придбання житла на первинному ринку:

  • Придбання майнових прав на житло;
  • Придбання житла в новобудові, введеній в експлуатацію;
  • Придбання житла у власника такої нерухомості.

Оформлення документів при купівлі квартири в новобудові

З 2014 року була значно спрощена процедура того, яким чином відбувається реєстрація власності на нерухомість, побудова якої здійснювалась з залученням коштів від різних осіб. Перш за все, інвестору необхідно подати заяву, форму та вимоги до заповнення, які встановив Мін’юст.

Разом з заявою майбутній власник прав подає необхідний пакет документів, а саме:

  • Документ, який є засвідчує придбання закріпленого за особою об’єкта (результату будівництва), передбачений законодавством. Як правило, це: договір про пайову участь, договір купівлі-продажу майнових прав, інвестиційний договір тощо;
  • Довідку, яка містить перелік осіб, котрі приймали участь у інвестуванні об’єкта будівництва та за якими здійснюється державна реєстрація прав;
  • Техпаспорт на об’єкт інвестування (квартиру, нежитлове приміщення тощо);
  • Професійно завірені копії згаданих документів;
  • Документ, який є підтвердженням факту внесення плати за послуги виписки з Державного реєстру прав на нерухомість;
  • Документ, що засвідчує факт сплати державного мита.

Термін реєстрації сягає до п’яти робочих днів.

Одразу після того, як покупець отримав свідоцтво про право власності та виписку з державного реєстру прав, він стає повноправним власником нерухомого майна.

Податки при купівлі квартири в новобудові

Під час інвестування у будівництво житла, більшість хочуть дізнатися, чи доведеться платити податок та які податкові зобов’язання мають виконати як покупець, так і забудовник.

По-перше, у процесі придбання покупець має сплатити держмито в 1% від ціни квартири, а також +1% – у Пенсійний фонд. За бажанням можна зробити виписку рішення з держреєстру, вартість якої складе 40 гривень.

Також не варто й забувати про те, що під час реєстрації права власності кожен нотаріус сам встановлює ціни за послуги.

Варто пам’ятати, що процедура реєстрації може відрізнятися в залежності від того, за якою схемою відбувалося інвестування. Так, наприклад, при купівлі квартири в будинку, який вже був введений в експлуатацію, інвестор сплачує держмито, збір у Пенсійний фонд, кошти за внесення до реєстру та послуги нотаріуса. Однак в залежності від того, на кого було зареєстроване право власності на квартиру під час введення будинку в експлуатацію є ризик доплатити ще +5% від оціненої вартості, що називається спекулятивним податком.

Таким чином, важливо розуміти, що процес придбання квартири є досить складним. Окрім збору та подання документів при купівлі квартири в новобудові необхідно також пам’ятати про можливі додаткові витрати. Для уникнення непередбачуваних ситуацій необхідно заздалегідь планувати чітку стратегію щодо набування прав власності на житло.